top of page

ההוסטל שלנו מהווה את התחנה הראשונה במסגרת. לדייר המגיע להוסטל נבנית תכנית שיקום אישית הנתפרת למידותיו. תכנית זו כוללת הקניית מיומנויות בסיסיות כגון התארגות אישית, עמידה בסדר יום, מטלות באחזקת הבית, וגם מיומנויות מתקדמות, למשל שימוש בכסף, נסיעה בתחבורה הציבורית, שימוש בשירותי הקהילה, וכמובן גם תמיכה פסיכו-סוציאלית. במקביל, הדייר משתבץ בתעסוקה, וגם בוחר פעילויות פנאי להנאתו. 

 

מטרתה של תקופת השהות בהוסטל היא להבין את רמת יכולותיו של הדייר ולהכין אותו אל החיים בקהילה. הדייר מלווה על ידי צוות ההוסטל המורכב מעובד/ת סוציאלי/ת, אם בית ומדריכים, אשר עוטף אותו באספקטים השונים בחייו, החל מבריאות, תעסוקה, תזונה, כסף ועוד. לאחר התקופה בהוסטל, הדייר עובר לאחת מדירות ההמשך בהתאם ליכולתיו וצרכיו. 

בית ההוסטל

דייר משתמש במחשב הדירתי

הדירה הטיפולית היא השלב הבא בעצמאות הדייר והיא מקיימת שתי פעולות. הראשונה היא שימור הישגים והשניה היא שכלול מיומנויות. דירה זו מתנהלת בצורה עצמאית יותר מההוסטל כאשר לדיירים ניתנת יותר אחריות, והיא כוללת צוות המורכב מעובד/ת סוציאלי/ת, אם בית ומדריכים. מעבר לליווי ושיפור המיומנויות הבסיסיות והמתקדמות של הדייר, צוות הדירה הטיפולית מסייע לרוב בנושאים מורכבים יותר כגון קבלת החלטות, התנהלות בסיטואציות חברתיות, שינויים שונים בחייו של הדייר ואתגרים נוספים המצריכים התערבות אקטיבית של הצוות.

 

כחלק מהגדרת הדירה כטיפולית, צוות הדירה מלווה את הדייר מחזרתו מהעבודה ועד ליציאתו שוב ביום שלמחרת, כמו גם בסופי שבוע מלאים בהם הדיירים נשארים בהרצליה. כדי לאפשר לדיירים להיות בסביבה אשר מותחת אותם מעלה, גם הדירות הטיפוליות נבדלות אחת מהשנייה לפי רמות התפקוד של הדיירים.

דירות טיפוליות

זוג דיירים החיים במסגרת

דירת לווין מאופיינת ברמת עצמאות גבוהה מאוד, ובה מספר קטן של שותפים. הדיירים מלווים על ידי עובד/ת סוציאלי/ת וסומכת לפי הצורך, כאשר הדיירים הם האחראיים בעצמם על אחזקת הבית, בישול, כביסה, קניות ותחומי החיים השונים. ע"וס הדירה מלווה מדי שבוע ונמצא/ת בקשר רציף עם הדיירים. 

לדיירים בדירות הלווין יש ותק במסגרת והעבודה עמם מאופיינת בעיקר במעגלי החיים המשתנים והמתקדמים. בין השאר יש דירות לזוגות אשר חיים ביחד וגם זוגות נשואים ברמת תפקוד גבוהה. כך, גם בטווח הדירות העצמאיות ישנן דירות שונות ומגוונות בכדי לענות על צרכי דיירים אלו באופן המיטבי ביותר.

דירות לווין

סלון הדירה
דיירים בארוחת חג

מערך הדיור

מערך הדיור שלנו מורכב ממעל לעשרים בתים ודירות ברחבי העיר הרצליה, כאשר כל דירה הינה בעלת מאפיינים ייחודיים להרכב הדיירים ויכולתם, ובהתאם לרמת הליווי והתמיכה שהם זקוקים. אין דירה אחת הדומה לשנייה. זאת כדי לתת מענה מיטבי לצרכי הדייר השונים והמשתנים.

 

הדירות נתמכות על ידי עובדות סוציאליות, אמהות בית ומדריכים, בהתאם לסוג הדירה. לדייר המצטרף למסגרת נבנית תכנית שיקום תקופתית אשר מלווה אותו, והיא מתעדכנת מדי שנה בהתאם להתקדמותו. התקדמות זו היא הקובעת את התנועה של הדייר ברצף הדירות השונות.

החיים בדירה משותפת

הדירות שלנו מהוות בית לכל דבר, וכמו בבית, נדרשים הדיירים לקחת חלק באחזקתן והפעלתן, בליווי והדרכת הצוות בהתאם לרמת ההתערבות הנדרשת. הן מטופחות ומאובזרות ברמה גבוהה ומצוידות ומעוצבות תוך הקפדה על יצירת אווירה נעימה וביתית. עבור כל דירה אחראית עובדת סוציאלית ובהתאם לאופיון הדירה נמצאים גם מדריכים ואמהות בית, אשר יחדיו עוטפים את הדיירים ונותנים מענה לצרכיהם המשתנים.

החיים המשותפים בכל דירה מאפשרים לטפח גם מיומנויות של מערכות יחסים בין אישיות, המהוות חלק משמעותי בתהליך השיקומי. לנוחות הדיירים, כל הדירות ממוקמות בהרצליה, בקרבת מוקדי הפעילות והשירותים שיש לעיר להציע, והם מופנים לצרוך את מכלול השירותים הנדרשים להם בקהילה כגון חוגים, קניות, בילויים, בריאות, תרבות ועוד.

bottom of page